EN
Zes logosuYOLLARINYENİ, TEMİZHIZLIENERJİSİ

ZES ŞARJ İLE İLGİLİ
MERAK ETTİKLERİNİZ

Şarj Etme

Aracınızı ZES AC şarj istayonlarında kendi şarj kablonuzu kullanarak, DC şarj istasyonlarında ise cihazın üzerindeki şarj kablolarını kullanarak şarj edebilirsiniz. ZES şarj istasyonlarında aracınızı şarj edebilmek için; ZES mobil uygulamasını indirmeniz ya da ZES kartınızın olması gerekmektedir.

Şarj işlemini başlatmak için kablonun, aracınıza ve istasyona bağlı olduğundan emin olun. Daha sonra cihaz üzerindeki alana ZES kartınızı okutarak ya da cihaz üzerinde bulunan QR kodunu ZES mobil uygulaması ile okutarak şarj işlemini başlatabilirsiniz. Şarj işlemini bitirmek için yine aynı şekilde isterseniz ZES kartınızı okutarak isterseniz de mobil uygulama ile Harita sayfası üzerinden 'Şarjı Durdur' butonunu tıklayarak bitirebilirsiniz.

Elektrikli araçların şarj süresi; araç batarya kapasitesi, mevcut şarj doluluk seviyesi, aracın şarjlanma kapasitesi gibi çok sayıda değişkene bağlıdır. ZES DC şarj istasyonlarında uyumlu araçlarınızı 30 dakikada %80'e kadar şarj edebilirsiniz.

Aracınızı mobil uygulamada Harita menüsünde yer alan halka açık şarj istasyonlarından şarj edebilirsiniz. Web sitemizde de 'Şarj Noktaları' menüsünden istasyon listemizi görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca evinize ya da iş yerinize özel kullanım için şarj ünitesi kurulumu yaptırmak istiyorsanız, mobil uygulamadaki Bize Ulaşın formunu ya da web sitemizdeki hizmetler sayfasında yer alan formu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

ZES mobil uygulaması üzerinden bütün şarj istasyonlarının ve hatta soketlerin uygunluk durumunu kontrol edebilirsiniz.

ZES şarj istasyonlarından tüm tam elektrikli araçlar ve plug-in hibrit araçlar yararlanabilir

Şarj işlemi sağlıklı bir şekilde başladığında şarj kablosu kendini, istasyon ve araca ayrı ayrı kilitleyerek dış müdahalelere kapalı hale getirmektedir. Teknik bir problemle karşılaşıp şarj kablosunun çıktığını fark ederseniz, çağrı merkezi yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Rezervasyon

İstediğiniz saatler aralığında dilediğiniz şarj istasyonuna uygulama üzerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Böylelikle istasyona ulaştığınızda beklemeden aracınızı şarj edebilirsiniz. Not: Rezervasyon işlemini istasyonun çalışma saatleri içinde yapabilirsiniz.

Rezervasyon yapabilmek için uygulama üzerinden ödeme bilgilerinizi eklemeniz gerekmektedir. Uygulama üzerinde aracınızı şarj etmek istediğiniz istasyonu bularak uygun gün ve saat aralığını seçip rezervasyon yap butonuna tıklamanız yeterli.

Rezervasyon başlangıç saatine kadar rezervasyonunuzu uygulama üzerinden kolaylıkla iptal edebilirsiniz. Rezervasyonunuzun başlangıç saatinden 15 dakika sonra şarj işlemi başlamamış ise blokaj ücreti yansıtılarak rezervasyonunuz iptal edilir. Blokaj ücreti, rezervasyon süresi boyunca hesaplanacak olan tutarın %25’i kadardır.

Şarj işlemi sırasında, kullandığınız soketin maksimum süresinden uzun kalmanız veya yaptığınız rezervasyon süresini aşmanız durumunda şarj işlemi ücretinin yanında blokaj ücreti de faturanıza yansıtılır. Blokaj ücreti, aşılan süredeki şarj bedelinin %25'i alınarak hesaplanır.

Böyle bir durumla karşılaştığınızda çağrı merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. İlgili kişiler tarafından durumun çözümlenmesi için yönlendirme sağlanacaktır.

Üyelik

Üye olmanız için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır ve üyelik tamamen ücretsizdir. ZES Mobil uygulaması üzerinden üye olabilirsiniz.

ZES mobil uygulamasını indirip yönlendirmeleri takip ederek üyelik işlemini tamamlayabilirsiniz.

Şarj işlemlerini ve ödemenizi kolaylıkla gerçekleştirebilmek, indirimli fiyatlardan ve kampanyalardan yararlanmak için ZES ailesine katılmanızı öneriyoruz :)

Mobil uygulama üzerinden kart talebinde bulunabilirsiniz.

Ücretlendirme

Ücretlendirme istasyondan çektiğiniz güç miktarına ve istasyonda kaldığınız zamana göre hesaplanmaktadır. Ücretlendirme tarifesiyle ilgili detaylı bilgilere web sitemizdeki Ücretlendirme sayfasından veya mobil uygulamada yer alan ücretlendirme sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Ödemenizi uygulama üzerinden kredi kartı bilginizi ekleyerek kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Şarj işlemi bittikten sonra ücretlendirmeniz, mobil uygulamada ücretlendirme sekmesinde web sitesinde ücretlendirme sayfasında belirtildiği şekilde hesaplanıp kartınızdan tahsil edilecektir. Kart bilgileriniz güvenli ödeme sistemleri ile güvence altında olup başka bir kurum ya da kuruluşla paylaşılmamaktadır.

Kurulum

Ev veya iş yerinize kendi kullanımıza özel şarj istasyonu satın alabilir ya da kurulum talebinde bulunabilirsiniz. Ev ve iş yerleri için özel olarak sunduğumuz hizmetlerimizin detaylarına Hizmetler sayfasından ulaşabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra sizinle iletişime geçilip keşif için yönlendirilme yapılacaktır. Yapılan teknik incelemelerden sonra ihtiyacınıza yönelik en uygun çözüm tarafınıza sunulacaktır.

ZES ile yapacağınız iş ortaklığı sayesinde işletmenize kurduracağınız şarj istasyonu ile gelir elde edebilirsiniz. İş ortaklığı ile ilgili detaylı bilgiye Hizmetler sayfasından ulaşabilir, başvuru için formu doldurabilirsiniz. Teknik ekibimizin yapacağı keşif sonrasında tesisinize en uygun cihazın kurulumu gerçekleştirilecektir.

Enüstkat Interactive