Çağrı Merkezi
0850 339 99 37
Ülke / Dil Seçimi
Merak Ettikleriniz
Aracımı nasıl şarj edebilirim?
Aracınızı ZES AC şarj istasyonlarında kendinizin veya şarj istasyonunda yer alan kabloları kullanarak, DC şarj istasyonlarında ise cihazın üzerindeki şarj kablolarını kullanarak şarj edebilirsiniz. ZES'in halka açık şarj istasyonlarında aracınızı şarj edebilmek için; ZES mobil uygulamasını indirmeniz ya da ZES kartınızın olması gerekmektedir.
ZES'in halka açık şarj istasyonlarında şarj işlemini nasıl başlatabilir/bitirebilirim?
Şarj işlemini başlatmak için kablonun, aracınıza ve istasyona bağlı olduğundan emin olun. Daha sonra cihaz üzerindeki alana ZES kartınızı okutarak ya da cihaz üzerinde bulunan QR kodunu ZES mobil uygulaması ile okutarak şarj işlemini başlatabilirsiniz. Şarj işlemini bitirmek için yine aynı şekilde isterseniz ZES kartınızı okutarak isterseniz de mobil uygulama ile Harita sayfası üzerinden 'Şarjı Durdur' butonunu tıklayarak bitirebilirsiniz.
Aracımı nerede şarj edebilirim?
Aracınızı mobil uygulamada "Harita" menüsünde yer alan halka açık şarj istasyonlarından şarj edebilirsiniz. Web sitemizde de "Şarj Noktaları" menüsünden istasyon listemizi görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca evinize ya da iş yerinize özel kullanım için şarj ünitesi kurulumu yaptırmak istiyorsanız, mobil uygulamadaki "Bize Ulaşın" formunu ya da web sitemizdeki hizmetler sayfasında yer alan formu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.
Şarj istasyonlarının uygunluk durumunu nereden kontrol edebilirim?
ZES mobil uygulaması üzerinden bütün şarj istasyonlarının ve hatta soketlerin uygunluk durumunu anlık kontrol edebilirsiniz.
Hangi araçlar istasyonlarınızdan yararlanabilir?
ZES şarj istasyonlarından tüm tam elektrikli araçlar ve plug-in hibrit araçlar yararlanabilir.
Şarj işlemi esnasında şarj kablosunu çıkarsa ne yapmalıyım?
Şarj işlemi sağlıklı bir şekilde başladığında şarj kablosu kendini, istasyon ve araca ayrı ayrı kilitleyerek dış müdahalelere kapalı hale getirmektedir. Teknik bir problemle karşılaşıp şarj kablosunun çıktığını fark ederseniz, çağrı merkezi yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Üye olmam için ne yapmam gerekir?
Üye olmanız için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır ve üyelik tamamen ücretsizdir. ZES Mobil uygulaması üzerinden cep telefonu numaranız ile dünyanın dört bir yanından üye olabilirsiniz.
Nasıl üye olabilirim?
ZES mobil uygulamasını indirip yönlendirmeleri takip ederek üyelik işlemini tamamlayabilirsiniz.
Nasıl ZES kart sahibi olabilirim?
Mobil uygulama üzerinden kart talebinde bulunabilirsiniz.
Ücretlendirme tarifesi nasıl hesaplanmaktadır?
Ücretlendirme istasyondan çektiğiniz güç miktarına ve istasyonda kaldığınız zamana göre hesaplanmaktadır.
Ücretlendirme tarifesiyle ilgili detaylı bilgilere web sitemizdeki Ücretlendirme sayfasından veya mobil uygulamada yer alan ücretlendirme sekmesinden ulaşabilirsiniz.
Şarj işlemi için ödemeyi nasıl ve nereden yapacağım?
Ödemenizi uygulama üzerinden kredi kartı bilginizi ekleyerek kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Şarj işlemi bittikten sonra ücretlendirmeniz, mobil uygulamada ücretlendirme sekmesinde web sitesinde ücretlendirme sayfasında belirtildiği şekilde hesaplanıp kartınızdan tahsil edilecektir.
Kart bilgileriniz güvenli ödeme sistemleri ile güvence altında olup başka bir kurum ya da kuruluşla paylaşılmamaktadır.
Evime /iş yerime kendi özel kullanımım için şarj istasyonu kurdurabilir miyim?
Ev veya iş yerinize kendi kullanımıza özel şarj istasyonu satın alabilir ya da kurulum talebinde bulunabilirsiniz.
Ev ve iş yerleri için özel olarak sunduğumuz hizmetlerimizin detaylarına Hizmetler sayfasından ulaşabilirsiniz.
Formu doldurduktan sonra sizinle iletişime geçilip keşif için yönlendirilme yapılacaktır. Yapılan teknik incelemelerden sonra ihtiyacınıza yönelik en uygun çözüm tarafınıza sunulacaktır.
Elektrikli araç şarj istasyonu kurabilir miyim?/ işletebilir miyim?
ZES ile yapacağınız iş ortaklığı sayesinde işletmenize kurduracağınız şarj istasyonu ile gelir elde edebilirsiniz.
İş ortaklığı ile ilgili detaylı bilgiye Hizmetler sayfasından ulaşabilir, başvuru için formu doldurabilirsiniz. Teknik ekibimizin yapacağı keşif sonrasında tesisinize en uygun cihazın kurulumu gerçekleştirilecektir.