ZES ŞARJ İSTASYON AĞI GİZLİLİK POLİTİKASI

İşbu Gizlilik Politikası’nın amacı,Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (“Zorlu Enerji”) tarafından verilen elektrikli araç şarj (“İstasyon”) hizmetinin kullanımına ilişkin www.zes.net websitesi ve ZES mobil uygulaması(websitesi ve mobil uygulama mecraları bundan böyle “Uygulama” olarak anılacaktır.) üzerinden üyelik tesis eden kişilerin (“Üye(ler)”) Uygulama’nın kullanımı sırasında Zorlu Enerji ile paylaştığı veya Üye’nin Uygulama’yı kullanımı sırasında Zorlu Enerji tarafından edinilen bilgi ve verilerin kullanımına ilişkin koşul ve şartları tespit etmektir.

Yürürlükte olan Kişisel Verilerin Korunması mevzuatı uyarınca, veri sorumlusunun bilgileri aşağıdaki gibidir:

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş.

Adres: Levent 199, Büyükdere Cad. No:199 Şişli/İstanbul – Türkiye

ZES Çağrı Merkezi: 0850 339 99 37

Zorlu Enerji, Uygulama kapsamında Üye tarafından kendisine iletilen bilgiler ile Üye’nin Uygulama ve İstasyon’un kullanımına ilişkin olarak elde ettiği, sayılanlarla sınırlı olmaksızın, donanım/ekipman modeli, adı, tanımlayıcıları ve İstasyon ayarlarının da dahil olduğu İstasyon bilgilerini, İstasyon’un kullanım süresi de dahil Üye’nin İstasyon üzerindeki hareketlerine dair bilgileri, Üye’nin Uygulama üzerinden üyelik başlatırken sağladığı bilgileri (isim, e-posta, kullanıcı adı, şifre vs.) ve Uygulama ve İstasyon üzerinden gerçekleştirdiği işlemlere ilişkin bilgileri (şebeke gerilimi ve şarj sırasında alınan güncel bilgiler, son 10şarj kullanım geçmişi, alınan yazılım hataları, Uygulama ve İstasyon’ın hataları ve bozuklukları vs. gibi)toplamaktadır.

Söz konusu ayrıntılar ve bilgiler Üye ile temas kurmak, Üye’nin İstasyon kullanımı tecrübesini iyileştirmek, Üye’ye sağlanan mevcut hizmetleri geliştirmek, yeni hizmetler oluşturmak ve kişiye özel hizmetler sunmak, Üye tercihlerine dayalı tavsiyelerde bulunmak, özelleştirilmiş ve özel içerikli reklamlar sağlamak, müşteri, ürün ve hizmet değerlendirme ve analizleri yapmak, pazar araştırmalarında bulunmak ile Üye’nin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler yapmak ve veri tabanı oluşturmak amacıyla kullanılabilecektir. Zorlu Enerji bu ayrıntıları ve bilgileri anonimleştirerek gelir elde etme amaçlı başka her türlü faaliyet için de kullanabilecektir.

Söz konusu ayrıntılar ve bilgiler, Üye’nin Uygulama ve İstasyon ile bunlar üzerinden sunulan imkanlardan, Üye’nin Uygulama ve İstasyon’dan uygun bir şekilde fayda sağlaması ve diğer sunulan fırsatlardan aynı şekilde yararlanması amacıyla, yeterli veri korunması seviyesi sağlamak için uygun koruyucu yöntemleri oluşturmak amacıyla ayrıntıların ve bilgilerin devri de dahil olmak üzere, gereği gibi faydalanmasını temin amacıyla Zorlu Enerji tarafından ve İstasyon’a ilişkin işbirliği halinde bulunduğu müşteri hizmetleri vb. kuruluşları ile paylaşılabilecektir. Üye’nin ayrıca onay vermesi halinde onay kapsamında söz konusu bilgiler Zorlu Enerji ve işbirliğinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla içeriğine göre işlenebilecek, saklanabilecek ve üçüncü kişilere iletilebilecektir. Ayrıca söz konusu ayrıntılar ve bilgiler üzerinden uygulama, hizmet ve taşıma iletişimlerinin tanıtımı, bakım ve destek faaliyetlerine ilişkin bildirimlerde bulunma amacıyla Üye ile iletişime geçilebilecektir.

Zorlu Enerji, yukarıdaki hususlara ek olarak Üye’nin İstasyon ve Uygulama üzerinde gerçekleştirdiği kullanım işlem bilgilerini anonim hale getirerek; istatistiki değerlendirmelerde, performans değerlendirmelerinde, Zorlu Enerji ve iş ortaklarının pazarlama kampanyalarında, yıllık rapor ve benzeri raporlarda kullanmak üzere bu amaçların gerçekleştirilmesi için gereken sürede saklayabilir, işleyebilir ve iş ortaklarına iletebilir.

Zorlu Enerji ayrıca, aşağıdaki koşulların varlığı halinde Üye’ye ait bilgileri yukarıda sayılanlar dışındaki üçüncü kişilerle paylaşabilecektir:

İstasyon veya Uygulama ile ilgili sorunların tanımlanması ve çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi için, Zorlu Enerji gereken hallerde Üye’nin IP adresini tespit etmekte ve kullanmaktadır. IP adresleri, ayrıca Üye’yi genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Zorlu Enerji, yukarıda anılan amaçlarla ilgili verileriİrlanda’da bulunan sunucularına (sunucular kendisine, bağlı şirketlerine veya alt yüklenicilerine ait olabilir) aktarma hakkına sahiptir.

Zorlu Enerji, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini dilediği zaman değiştirebilir. Zorlu Enerji’in değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

Mevzuata uyumluluğumuz hakkında daha fazla bilgi istemek veya bu Gizlilik Politikası ile ilgili sorularını, endişelerini veya şikayetlerini bildirmek isteyen üye, info@zes.net , www.zes.net adresinden iletişime geçebilir veya 0850 339 99 37’nolu ZES çağrı merkezinden bize ulaşabilir.